دکتر قوام الدین تولایی » جراحی مغز و اعصاب » انواع جراحی ستون فقرات و بهترین زمان برای انجام جراحی
مدت زمان مطالعه۴ دقیقه

انواع جراحی ستون فقرات و بهترین زمان برای انجام جراحی

قبل از انجام عمل جراحی ستون فقرات ممکن است برای شما سوالاتی از این قبیل پیش بیاید:

آیا درمان مشکلات مربوط به ستون فقرات ضروری است؟

آیا روش های غیر جراحی برای درمان مناسب تر هستند؟

در صورت نیاز به عمل جراحی ستون فقرات روش های سنتی برای درمان بهتر هستند یا روش های کم تهاجی؟

ما در این مقاله به شایع ترین سوالات شما در مورد جراحی ستون فقرات پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

چگونه بفهمیم چه زمانی نیاز به عمل جراحی داریم؟

چه-زمانی-نیاز-به-جراحی-ستون-فقرات-داریم؟

زمانی که بیمار با علائم بسیار زیادی به ما مراجعه می کند، به او پیشنهاد می کنیم که برای معاینه ی دقیق تر به پزشک متخصص مراجعه کند. اگر بیمار کمر درد و یا گردن درد خفیفی داشته باشد، مدتی او را تحت نظر قرار می دهیم و در این مدت او را به انجام بعضی از حرکات ورزشی تشویق می کنیم. در صورتی که مشکل با انجام حرکات فیزیکی برطرف نشد، به شما توصیه می کنیم تا از داروهای ضد التهاب و داروهای مسکن، که می توانید بدون تجویز پزشک از داورخانه های تهیه کنید، استفاده کنید. در صورتی که هیچ یک از این روش ها مشکل شما را برطرف نکرد قدم بعدی مراجعه به پزشک متخصص است.

بیشتر کسانی که مشکل ستون فقرات دارند با روش های غیر تهاجمی درمان می شوند. فیزیوتراپی، ورزش در منزل، داروی خوارکی و تزریق دارو قبل از عمل جراحی به بیمار توصیه می شود. در صورتی که بیماری با هیچ یک از این روش ها درمان نشد، بیمار باید برای درمان عمل جراحی انجام دهد.

برای مثال اگر درد عصبی شدید باشد و یا با روش های غیر تهاجمی برطرف نشود، بهترین روش درمانی عمل جراحی است. کسانی که علائم مربوط به نخاع و ریشه ی عصب مانند احساس ضعف شدید در پا، دست و دیگر اعضای بدن دارند و از روش های درمانی غیر تهاجمی نتیجه نگرفته اند باید عمل جراحی انجام دهند.

یک جراح خوب چه ویژگی هایی دارد؟

  • یک پزشک خوب سلامت بیمار را الویت قرار می دهد.
  • به یادگیری روش ها و تکنیک ها جدید که مطابق با استاندارد های روز دنیا هستند می پردازد.
  • یک جراح خوب رابطه ی خوبی با بیمار برقرار می کند و گزینه های درمانی را به طور کامل برای بیمار شرح می دهد.

تفاوت عمده جراحی ستون فقرات به روش سنتی و جراحی کم تهاجمی چیست؟

جراحی ستون فقرات به روش باز یا سنتی کل ساختار بدن را تحت تاثیر قرار می دهد در صورتی که جراحی ستون فقرات به روش بسته یا کم تهاجمی برای نواحی کمتری را تحت تاثیر قرار می هد. به عبارت دیگر بهبود بعد از عمل جراحی کم تهاجمی سریع تر است. در روش جراحی کم تهاجمی از جراحی کمکی مانند برطرف کردن انحراف ستون فقرات استفاده می شود. برای انجام این جراحی ها به بهترین فوق تخصص جراحی ستون فقرات مراجعه کنید تا با کمترین عوارض و مشکلی آن ها را انجام دهید و توجه داشته باشید که با انجام صحیح مراقبت های بعد از جراحی ستون فقرات، دوران بهبودی کوتاه تری خواهید داشت.

عمل جراحی کم تهاجمی و عمل جراحی سنتی هردو با هدف یکسانی انجام می شوند. در نهایت هدف ما کاهش طول درمان، عدم بروز عفونت، بهبود کامل چند هفته بعد از جراحی و عدم از دست دادن خون زیاد در طول جراحی است. عمل جراحی کم تهاجمی معمولا باعث می شود که دوره ی درمان برای بیمار راحت تر باشد، با این وجود تمام بیماران شرایط انجام عمل جراحی را ندارند. مشورت با پزشک در مورد بهترین روش درمانی نقش بسیار مهمی در درمان شما دارد.

عمل جراحی یک نوع آسیب کنترل شده است و ما قصد داریم تا آسیب های ناشی از آن را به حداقل برسانیم. بنابراین، ما از تکنیک های جراحی کارآمد و فناوری نوین برای انجام این نوع عمل جراحی استفاده می کنیم و در نتیجه بیماران پروسه ی جراحی کم تهاجمی تر و با پیچیدگی کمتری را تجربه می کنند.

عکس دکتر سید قوام الدین تولایی

دکتر سید قوام الدین تولایی

جراح مغز و اعصاب (نوروسرجن و فوق تخصص ستون فقرات)

دکتر تولایی جراح مغز و اعصاب یا نوروسرجن و فوق تخصص ستون فقرات هستند.
ایشان دارای فلوشیپ جراحی ستون فقرات از امریکا (دوره ی تکمیلی جراحی ستون فقرات در دانشگاه پیتسبورگ آمریکا گذراندند ) هستند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی تومور مغزی

جراحی تومور مغزی

تومورهای مغزی معمولا به صورت غیر طبیعی در پایه جمجمه، مغز و در مایع مغزی نخاعی ایجاد می شوند. این تومورها دارای علائم مختلفی هستند، که از جمله مهمترین آنها باید به نقص هماهنگی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 Comments
Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *