مدت زمان مطالعه۵ دقیقه

جراح ستون فقرات خوب

بیماری های ستون فقرات و آسیب هایی که به این ناحیه حساس از بدن می رسد، باید توسط جراح ستون فقرات بررسی و درمان شود. در این مقاله سعی داریم به توضیحاتی درباره جراح ستون فقرات بپردازیم. اگر در شهر تهران هستید حتماً به دنبال یک جراح ستون فقرات خوب در تهران می گردید و می خواهید بدانید که برای انتخاب جراح باید به دنبال چه مواردی باشید. با ما همراه باشید.

 

در ادامه قصد داریم راهنمایی های لازم برای انتخاب جراح را ارائه دهیم:

  • هر بیمار باید بداند که جراحی ستون فقرات تقریباً همیشه یک جراحی انتخابی است و در موارد کمی پیش می آید که جراحی ضروری باشد. فرد بیمار تنها شخصی است که می داند چقدر درد می کشد و باید تصمیم به انجام جراحی بگیرد. در اصل این یک تصمیم شخصی است.
  • نقش جراح این است که بیمار را راهنمایی کند تا بتواند تصمیم بهتر و درست تری بگیرد. اطلاعاتی را درباره گزینه هایی که در دست است به بیمار می دهد تا بتواند بهترین تصمیم را بگیرد. همچنین مواردی که با جراحی می تواند اصلاح شود را به بیمار می گوید. جراح مزایای بالقوه جراحی را به بیمار می گوید. بنابراین اینکه چه جراحی را انتخاب کنید که اطلاعات اصلی را به شما بگوید اهمیت بسیار بالایی دارد. به این ترتیب می توانید برای انجام جراحی تصمیم درست تری بگیرید.
  • بیماران در اغلب موارد می پرسند که برای جراحی ستون فقرات باید به چه نوع جراحی مراجعه کنند؟ جراح مغز و اعصاب یا جراح ارتوپد؟ در حالی که هر نوع تخصص روی موارد خاصی تمرکز دارد، ولی هر دو جراح در انجام اغلب جراحی های ستون فقرات تجربه دارند. ولی در برخی موارد جراح مغز و اعصاب یا نوروسرجن به طور کلی برای انجام جراحی های تومور بهتر عمل می کند. در برخی موارد این دو جراح همزمان با یکدیگر فعالیت می کنند.
بیشتر بخوانید
جراحی ستون فقرات

جراح ستون فقرات

هر دو جراح یک دوره فلوشیپ در زمینه انجام جراحی های ستون فقرات می بینند که شامل یک سال فعالیت در زمینه انجام جراحی های ستون فقرات است.

  • یک فاکتور مهم دیگر این است که جراح تجربه کافی در زمینه انجام جراحی های ستون فقرات داشت باشد. جراح باید در زمینه انجام جراحی بروز باشد و اطلاعات کافی داشته باشد. تکنیک های نوین را بداند و جراحی ستون فقرات را به دفعات انجام دهد.
  • بیمار می تواند اطلاعات مربوط به پزشک جراح را از منابع معتبر به دست بیاورد. همچنین دوستان یا آشانایانی که جراحی کمر داشته اند می تواند منبع اطلاعاتی خوبی برای یافتن جراح خوب ستون فقرات باشند.

دکتر مغز و اعصاب و ستون فقرات در تهران

تمامی جراحان مغز و اعصاب در زمینه تشخیص و درمان های غیر جراحی ستون فقرات دوره می بینند. زمانی که جراحان فارق التحصیل شدند می توانند دوره فلوشیپ بگذرانند تا در زمینه خاصی تخصص کسب کنند.

جالب است بدانید که اغلب جراحی هایی که هر ساله توسط جراحان مغز و اعصاب انجام می گیرد شامل جراحی های ستون فقرات است. اگر می خواهید بدانید بهترین فوق تخصص ستون فقرات در بوشهر کیست به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

بیماری های ستون فقرات

ستون فقرات به مجموعه ای از اعصاب گفته می شود که در ناحیه میانی کمر قرار دارند. این اعصاب سیگنال هایی به بدن و مغز می فرستند و دریافت می کنند. این اعصاب توسط مهره های کمر محافظت می شوند که از استخوان و دیسک تشکیل شده است. اگر در اثر تصادف به این مهره ها آسیب رسیده است یا به دیگر بخش های ستون فقرات فشاری وارد شده است، باید به یک متخصص ستون فقرات مراجعه شود. دیگر مشکلات ستون فقرات شامل:

  • تومورها
  • عفونت هایی مانند مننژیت و پولیو
  • بیماری های التهابی
  • بیماری های خود ایمنی
  • بیماری هایی مانند آتروفی ستون فقرات و اسکلروسیس
بیشتر بخوانید
بهترین فوق تخصص ستون فقرات

علائم این بیماری ها متفاوت هستند و شامل درد، بی حسی، از دست دادن احساس ناحیه، ضعف ماهیچه ها و … هستند. این علائم و نشانه ها می تواند در اطراف ستون فقرات رخ دهند. همچنین در بازوها و پاها هم می توان این علائم را تجربه کرد.

درمان معمولاً با جراحی یا دارودرمانی است.

جراح مغز و اعصاب می تواند در زمینه های مختلفی فلوشیپ بگیرد و یا تخصص کسب کند. به این ترتیب می تواند به عنوان فوق تخصص رشته خاصی فعالیت داشته باشد. برای مثال اگر در زمینه جراحی های ستون فقرات دوره ببیند و تحصیل کند، می تواند به عنوان فوق تخصص ستون فقرات فعالیت داشته باشد. جراحی های ستون فقرات برای درمان بیماری خاصی و یا آسیبی که به ستون فقرات وارد می شود انجام می گیرند.

این جراحی ها نیازمند دقت و تبحر بالایی هستند که لازم است به آن توجه ویژه ای شود. ستون فقرات دارای اعصاب زیادی است که آسیب به هر یک از این اعصاب می تواند توانایی راه رفتن و یا حرکت دادن اعضای بدن را مختل کند. بنابراین جراح ستون فقرات در این زمینه تجربه بالایی کسب می کند و سپس جراحی را انجام می دهد.

 

منبع : https://www.spine-health.com/treatment/spine-specialists/red-flags-notice-when-choosing-a-spine-surgeon و https://www.spineuniverse.com/treatments/surgery/neurosurgeon-or-orthopedic-surgeon-does-matter

عکس دکتر سید قوام الدین تولایی

دکتر سید قوام الدین تولایی

جراح مغز و اعصاب (نوروسرجن و فوق تخصص ستون فقرات)

دکتر تولایی جراح مغز و اعصاب یا نوروسرجن و فوق تخصص ستون فقرات هستند.
ایشان دارای فلوشیپ جراحی ستون فقرات از امریکا (دوره ی تکمیلی جراحی ستون فقرات در دانشگاه پیتسبورگ آمریکا گذراندند ) هستند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *