دکتر قوام الدین تولایی » جراحی ستون فقرات » بهترین فوق تخصص ستون فقرات
مدت زمان مطالعه۸ دقیقه

بهترین فوق تخصص ستون فقرات

از جمله بیماری ها و اختلالاتی که برخی از افراد با آن ها مواجه می شوند انواع بیماری هایی است که در ناحیه ستون فقرات رخ می دهد. بنابراین این دسته از افراد باید به متخصصین ستون فقرات مراجعه کنند.

یکی از دغدغه هایی که افراد دارند این است که بهترین فوق تخصص ستون فقرات برای آن ها انواع اعمال تشخیصی و درمانی را انجام دهد. به همین دلیل از مهم ترین و پرتکرار ترین سوالاتی که در این زمینه از سوی افراد ساکن در بوشهر مطرح می شود این است که بهترین فوق تخصص ستون فقرات در بوشهر کیست؟

در این مقاله در بخش های مختلفی که تدارک دیده ام تلاش مان بر این است که بتوانیم جزئی ترین و مهم ترین اطلاعات را در زمینه انتخاب بهترین فوق تخصص ستون فقرات در اختیار شما قرار دهیم.

بهترین فوق تخصص ستون فقرات چه اقداماتی انجام می دهد؟

مهم ترین اقداماتی که از سوی بهترین جراح ستون فقرات در بوشهر انجام می شود را در این بخش می آوریم. بنابراین اگر ساکن شهر بوشهر هستید و با هر گونه مشکلی در بخش ستون فقرات مواجه هستید می توانید خدمات درمانی زیر را از سوی بهترین متخصص ستون فقرات در شهر بوشهر دریافت کنید.

 • تشخیص و درمان انواع بیماری ها و اختلالاتی که در بخش ستون فقرات گردنی ایجاد شده است
 • تشخیص و درمان انواع بیماری ها و مشکلاتی که در ناحیه ستون فقرات کمری ایجاد شده است
 • تشخیص و درمان انحنای ستون فقرات
 • درمان انواع آسیب هایی که بعد از حوادث ناگهانی از جمله تصادفات جاده ای و یا سقوط از ارتفاع رخ می دهد
 • تشخیص و درمان کمر درد های مزمن
 • تشخیص و درمان مشکلاتی که به بیرون زدن یا فتق دیسک کمر مربوط است
 • تشخیص و درمان سیاتیک
 • تشخیص و درمان انواع آسیب های نخاعی
 • تشخیص و درمان ناهنجاری های ناحیه ستون فقرات
 • و..

چه زمانی به فوق تخصص ستون فقرات مراجعه کنیم؟

در موارد زیر می توانید برای تشخیص و درمان مشکل تان به بهترین فوق تخصص ستون فقرات در بوشهر مراجعه کنید:

 • بروز مشکل در ناحیه بازوان و کاهش دامنه حرکتی در این بخش از بدن
 • تجربه حالت تهوع و احساس سوزن سوزن شدن در پشت پاها
 • بروز درد در تمامی بخش های پایینی و وسطی و بالایی پاها
 • در مواردی که درد هایی در بخش های کمری و گردنی احساس می کنید و دامنه حرکتی در بخش ستون فقرات کاهش پیدا کرده است
 • تجربه دردهای شدید یا خفیف و مستمر در بخش ران ها و باسن

انواع روش های تشخیصی برای انواع مشکلات ستون فقرات

روش های زیر از جمله راهکار هایی هستند که بهترین فوق تخصص ستون فقرات با استفاده از آن ها می تواند مشکلات را در افراد ریشه یابی کند:

 • انجام آزمایش های تخصصی برای تشخیص ناهنجاری های متابولیک
 • انجام تصویر برداری و عکسبرداری از بخش های مختلف ستون فقرات کمری و گردنی
 • میلوگرافی
 • و…
بهترین جراح ستون فقرات در بوشهر

ویژگی های بهترین فوق تخصص ستون فقرات

در صورتی که در انتخاب بهترین فوق تخصص ستون فقرات با مشکل مواجه هستید با توجه به ویژگی های زیر می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

مهم ترین ویژگی های بهترین فوق تخصص ستون فقرات در بوشهر:

 • دارای تخصص و دانش و آگاهی عمیق در زمینه آناتومی ستون فقرات انسان
 • برخوردار از تجربه و مهارت های درمانی در زمینه درمان انواع بیماری هایی که در ناحیه ستون فقرات رخ داده است
 • مهارت در تشخیص بهنگام و دقیق انواع بیماری هایی که در بخش ستون فقرات کمری و گردنی افراد به وجود آمده است.

بیماری های ستون فقرات و آسیب هایی که به این ناحیه حساس از بدن می رسد، باید توسط جراح ستون فقرات بررسی و درمان شود. در این مقاله سعی داریم به توضیحاتی درباره جراح ستون فقرات بپردازیم. اگر در شهر تهران هستید حتماً به دنبال یک جراح ستون فقرات خوب در تهران می گردید و می خواهید بدانید که برای انتخاب جراح باید به دنبال چه مواردی باشید. با ما همراه باشید.

در ادامه قصد داریم راهنمایی های لازم برای انتخاب جراح را ارائه دهیم:

 • هر بیمار باید بداند که جراحی ستون فقرات تقریباً همیشه یک جراحی انتخابی است و در موارد کمی پیش می آید که جراحی ضروری باشد. فرد بیمار تنها شخصی است که می داند چقدر درد می کشد و باید تصمیم به انجام جراحی بگیرد. در اصل این یک تصمیم شخصی است.
 • نقش جراح این است که بیمار را راهنمایی کند تا بتواند تصمیم بهتر و درست تری بگیرد. اطلاعاتی را درباره گزینه هایی که در دست است به بیمار می دهد تا بتواند بهترین تصمیم را بگیرد. همچنین مواردی که با جراحی می تواند اصلاح شود را به بیمار می گوید. جراح مزایای بالقوه جراحی را به بیمار می گوید. بنابراین اینکه چه جراحی را انتخاب کنید که اطلاعات اصلی را به شما بگوید اهمیت بسیار بالایی دارد. به این ترتیب می توانید برای انجام جراحی تصمیم درست تری بگیرید.
 • بیماران در اغلب موارد می پرسند که برای جراحی ستون فقرات باید به چه نوع جراحی مراجعه کنند؟ جراح مغز و اعصاب یا جراح ارتوپد؟ در حالی که هر نوع تخصص روی موارد خاصی تمرکز دارد، ولی هر دو جراح در انجام اغلب جراحی های ستون فقرات تجربه دارند. ولی در برخی موارد جراح مغز و اعصاب یا نوروسرجن به طور کلی برای انجام جراحی های تومور بهتر عمل می کند. در برخی موارد این دو جراح همزمان با یکدیگر فعالیت می کنند.
جراح ستون فقرات

هر دو جراح یک دوره فلوشیپ در زمینه انجام جراحی های ستون فقرات می بینند که شامل یک سال فعالیت در زمینه انجام جراحی های ستون فقرات است.

 • یک فاکتور مهم دیگر این است که جراح تجربه کافی در زمینه انجام جراحی های ستون فقرات داشت باشد. جراح باید در زمینه انجام جراحی بروز باشد و اطلاعات کافی داشته باشد. تکنیک های نوین را بداند و جراحی ستون فقرات را به دفعات انجام دهد.
 • بیمار می تواند اطلاعات مربوط به پزشک جراح را از منابع معتبر به دست بیاورد. همچنین دوستان یا آشانایانی که جراحی کمر داشته اند می تواند منبع اطلاعاتی خوبی برای یافتن جراح خوب ستون فقرات باشند.

دکتر مغز و اعصاب و ستون فقرات در تهران

تمامی جراحان مغز و اعصاب در زمینه تشخیص و درمان های غیر جراحی ستون فقرات دوره می بینند. زمانی که جراحان فارق التحصیل شدند می توانند دوره فلوشیپ بگذرانند تا در زمینه خاصی تخصص کسب کنند.

جالب است بدانید که اغلب جراحی هایی که هر ساله توسط جراحان مغز و اعصاب انجام می گیرد شامل جراحی های ستون فقرات است. اگر می خواهید بدانید بهترین فوق تخصص ستون فقرات در بوشهر کیست به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

بیماری های ستون فقرات

ستون فقرات به مجموعه ای از اعصاب گفته می شود که در ناحیه میانی کمر قرار دارند. این اعصاب سیگنال هایی به بدن و مغز می فرستند و دریافت می کنند. این اعصاب توسط مهره های کمر محافظت می شوند که از استخوان و دیسک تشکیل شده است. اگر در اثر تصادف به این مهره ها آسیب رسیده است یا به دیگر بخش های ستون فقرات فشاری وارد شده است، باید به یک متخصص ستون فقرات مراجعه شود. دیگر مشکلات ستون فقرات شامل:

 • تومورها
 • عفونت هایی مانند مننژیت و پولیو
 • بیماری های التهابی
 • بیماری های خود ایمنی
 • بیماری هایی مانند آتروفی ستون فقرات و اسکلروسیس

علائم این بیماری ها متفاوت هستند و شامل درد، بی حسی، از دست دادن احساس ناحیه، ضعف ماهیچه ها و … هستند. این علائم و نشانه ها می تواند در اطراف ستون فقرات رخ دهند. همچنین در بازوها و پاها هم می توان این علائم را تجربه کرد.

درمان معمولاً با جراحی یا دارودرمانی است.

جراح مغز و اعصاب می تواند در زمینه های مختلفی فلوشیپ بگیرد و یا تخصص کسب کند. به این ترتیب می تواند به عنوان فوق تخصص رشته خاصی فعالیت داشته باشد. برای مثال اگر در زمینه جراحی های ستون فقرات دوره ببیند و تحصیل کند، می تواند به عنوان فوق تخصص ستون فقرات فعالیت داشته باشد. جراحی های ستون فقرات برای درمان بیماری خاصی و یا آسیبی که به ستون فقرات وارد می شود انجام می گیرند.

این جراحی ها نیازمند دقت و تبحر بالایی هستند که لازم است به آن توجه ویژه ای شود. ستون فقرات دارای اعصاب زیادی است که آسیب به هر یک از این اعصاب می تواند توانایی راه رفتن و یا حرکت دادن اعضای بدن را مختل کند. بنابراین جراح ستون فقرات در این زمینه تجربه بالایی کسب می کند و سپس جراحی را انجام می دهد.

خاتمه

در این مقاله بسیاری از مهم ترین نکاتی که در هنگام انتخاب بهترین فوق تخصص ستون فقرات در بوشهر نیازمند هستید را آورده ایم. در صورتی که می خواهید به یکی از پزشکان و متخصصین ستون فقرات مراجعه کنید بهتر است که در ابتدا تحقیقات لازم را داشته باشید سپس روند تشخیص و درمان مشکلات خود را به آن ها بسپارید.

در زیر این مقاله بخشی را با نام بخش کامنت ها در نظر گرفته ایم که راه ارتباطی ما با شما مخاطبین محترم است. در صورتی که با پرسشی در زمینه انتخاب و یا معیارهای انتخاب بهترین فوق تخصص ستون فقرات در بوشهر مواجه هستید این امکان برای شما فراهم است که با ما به اشتراک بگذارید. ما نیز در اسرع وقت پاسخ آن را در اختیار تان قرار خواهیم داد.

منبع : https://www.spine-health.com/treatment/spine-specialists/red-flags-notice-when-choosing-a-spine-surgeon و https://www.spineuniverse.com/treatments/surgery/neurosurgeon-or-orthopedic-surgeon-does-matter

عکس دکتر سید قوام الدین تولایی

دکتر سید قوام الدین تولایی

جراح مغز و اعصاب (نوروسرجن و فوق تخصص ستون فقرات)

دکتر تولایی جراح مغز و اعصاب یا نوروسرجن و فوق تخصص ستون فقرات هستند.
ایشان دارای فلوشیپ جراحی ستون فقرات از امریکا (دوره ی تکمیلی جراحی ستون فقرات در دانشگاه پیتسبورگ آمریکا گذراندند ) هستند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی برای کمر درد

جراحی برای کمر درد

در این مقاله قصد داریم تا با جزئیات بیشتری در مورد عارضه کمر درد صحبت کنیم. این عارضه خود یک بیماری نبوده، بلکه به عنوان علائم  بیماری به شمار می رود. به طور کلی وجود درد در هر...

بیماری انحنای ستون فقرات و انواع آن

بیماری انحنای ستون فقرات و انواع آن

ستون فقرات از استخوان های کوچکی به نام ورتبرا تشکیل شده است که همراه با دیسک هایی است که در بالای هر استخوان قرار دارد. در عکسی که از ستون فقرات سالم گرفته می شود  یک انحنای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 Comments
Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *